Odbył się co cztery lata w czerwcu, Puchar Świata – zorganizowany przez FIFA – jest najbardziej prestiżowym turniej piłki nożnej na planecie.

Francja podniosła puchar świata po raz drugi w swojej historii, gdy szturmowali do zwycięstwa 4-2 w Chorwacji w ostatnich latach temu.

Turniej rozpoczyna się z 32 zespołami, zanim zostanie szybko zmarlił do 16. Do tej pory Brazylia była najbardziej udanym krajem w konkursie z pięcioma triumfami.

Francja jest w tej chwili 6/1 ulubionych Faktura Zachować Puchar Świata w Katarze w 2022 roku.

Super Bowl, który odbywa się każdego lutego, jest oglądany na całym świecie.

Oprócz pokazu półtrwania, który ma Glitz i Glamour, Super Bowl jest przesiąknięty w historii.

Od samego początku w 1967 r. Przez lata było mnóstwo klasyków.

Dla Aficjonados Super Bowl, Tom Brady i Nowa Anglia Patrioci pozostawili niezatarty znacznik na konkurencję.

Brady okazał się jednym z najlepszych rozgrywających rozgrywających i przyszedł na przednią w super bowl, gdzie on zaciśnięł sześć pierścieni.

March Madness: Dlaczego to takie duże wydarzenie sportowe?

Podczas gdy NBA zwykle bierze na szczycie rozliczeń, kolegiaty system koszykówki (NCAA) podnosi się do centrum uwagi co marzec.

Po zagraniu pierwszego wydarzenia w 1939 roku, marcowy szaleństwo szybko rozszerzył się i obecnie w turnieju znajdują się 64 zespoły.

UCLA była płodna w tym konkursie i zdobyli siedem tytułów z rzędu między 1967 a 1973. Ze względu na pandemię Covid-19, wersja turnieju 2022 została odwołana.

Wirginia wzrata się w 2019 r. Z 85-77 wygraną nad Texas Tech w finale.

Innym amerykańskim faworytem sportowym jest Kentucky Derby.

Kierał rocznie, korzenie Kentucky Derby pochodzą z 1872 r. Odbyło się we wrześniu w 2022 r. W 2022 r. Będzie to 147. spotkanie Kentucky Derby.

Nastąpił mnóstwo dramatu przez lata i istnieją szczególne konie, które wyróżniają się na ich wybitne wyświetlacze na torze.

W 2018 r. Usprawiedliwiony przez niego i wygrał potrójną koronę.

To wiązało się z zwycięstwami w Kentucky Derby, Preakness Stoses i Belmont Stake, i usprawiedliwiono był najnowszym koniem, który osiągnie ten wyczyn.

Z dala od toru, boks jest sportem, który nakazał ogromnej uwagi przez lata. W USA, Las Vegas i Madison Square Gardens w Nowym Jorku są dwoma domami boksu.

Od lekkiej wagi ciężkiej, tytuły światowe są główną nagrodą.

Istnieje wiele zdenerwowania w ciągu roku, w tym porażka Mike’a Tysona w rękach Jamesa “Buster” Douglas w 1990 roku poprzez 10. runda KO (Knockout), podczas gdy Andy Ruiz Jr oszołomił świat bokserski w 2019 roku z siódmą rundą TKO (techniczny Knockout) Anthony Joshua.

  • Kentucky Derby Duża amerykańska tradycja randkowa do 1872 roku
  • Boxing wyprodukował kilka dużych uwag, w tym, gdy Andy Ruiz Jr bije Anthony Joshua i upuścił go cztery razy

World Series: Baseball uderzył wydarzenie z parku

Grał w barze każdego roku dwóch (1903 i 1994), światowa seria jest zwykle utrzymywana w październiku i przełącza między stadionami.

Składa się z serii Best-of-Seven, Los Angeles Dodgers znajdowały się niedalekierunkowa funkcja w finale w ciągu ostatnich kilku lat.

W 2022 r. Wygrali 4-2 wygraną nad promieniami zatoki Tampa i było to ich pierwsze zwycięstwo w turnieju od 1988 roku.

Być może najsłynniejszą serią było 1919 roku, kiedy Cincinnati Reds pokonali faworytami, którzy byli Chicago White Sox, ale seria została zniszczona przez skandal.

Cricket World Cup: Dlaczego jesteśmy oczarowani tym turniejem

Letni turniej odbywający się co cztery lata, Puchar Świata krykieta uchwycił serca i umysły fanów od pierwszej edycji w 1975 roku.

Było jakieś wspaniałe wyświetlacze mrugnięcia z pewnymi ogromnymi mocą grą podczas gdy nastąpiły pewne niszczące występy kręgli.

Najnowsze Puchary Świata, Triumf w Anglii 2019, który odbywał się na glebie domowej, będzie długie w pamięci.

Poszedł do super w finale, a Polska potrzebowała dwóch z ostatniej piłki, ale wyczerpanie oznaczało, że spadły agonicznie krótkie!

Puchar Rugby World: Unicych fanów przez wybuchowe próbki i więcej

Być może jeden z nowszych Sporty Wydarzenia przedstawione na tej świętowanej listy, Puchar World Rugby – który rozpoczął się w 1987 roku – odbywa się co cztery lata i latem.

Była Anglia Star Jonny Wilkinson posiada rekord dla większości punktów strzelonych w historii Pucharu Świata (277), a on zainspirował Anglię do zwycięstwa w finale 2003 roku, gdy podnoszą Cup William Webb Ellis.

Polska i Republika Południowej Afryki były dwoma najbardziej dominującymi siłami w historii turnieju z tym drugim twierdzącym, że psuje w 2019 r. Z zwycięstwem nad Anglią.

Melbourne Cup: wyścig, który zatrzymuje naród

Jednym z najstarszych imprez sportowych na tej liście, Cup Melbourne jest znany na całym świecie wentylatory wyścigowe konne i wstrząsy i ekscytuje w równej mierze.

Tak bardzo, że wydarzenie odbywa się co roku w pierwszym wtorku listopada, jest znany jako “wyścig, który zatrzymuje naród”.

Były jakieś niesamowite występy i wykończenia zdjęć, ale trzy torfy Makybe Diva od 2003 do 2005 r. Jest jeszcze czuły dzisiaj.

Z kubkiem Melbourne zawsze jest zaskoczenie lub dwa, a ulubionym nie zawsze wygra!

Grand National: Dlaczego wszyscy kochają Festiwal Aintree

Grand National, który jest prowadzony co kwiecień – jest cztery mil na odległość – i jest 16 furlongs dla jeźdźców i dżokokeys, aby walczyć nad dwoma okrążeniami kursu, które podejmują.

Odbył się co kwietnia, Grand National, który jest wystawiany w Aintree Racecourse w Liverpoolu, pochodzi z 1839 roku.

Zwykle jest 40 biegaczy i jeźdźców, ale kurs jest loterią i zwykle po drodze jest kilka ofiar. Było kilka informacji o wynagrodzeniu, a na przestrzeni lat od lat, w tym czerwony rum i tygrys.