Każdy powinien nauczyć się grać 16 Łatwych zasad gry bez względu na to, czy lubią je grać, czy nie. Kiedy nadejdzie czas, możesz łatwo polecić te gry swoim przyjaciołom, aby przejść trochę czasu podczas zabawy.

Jeśli planujesz podróż na zewnątrz lub zamierzasz zorganizować imprezę, w której zamierzasz skończyć grać w gry karciane, to ten artykuł jest dla Ciebie. Istnieją różne różne gry karciane, które mogą Cię zachować, a twoi przyjaciele rozrywki przez długi czas.

Dziś spojrzymy na 16 z tych łatwych gier kart, które są nie tylko zabawne do zabawy, ale super łatwy do nauki dla wszystkich miłośników kart Au. Włączyliśmy jedne z najpopularniejszych tytułów, o których wielu z was już wiedział. Dodatkowo uwzględniliśmy niektóre gry, które są dobrze znane ze swoich wysokich wartości rozrywkowych.

Większość z tych tytułów może być rozgrywana z grupą przyjaciół lub członków rodziny. Możesz nawet przynieść młode dzieci, jak wielu z nich jest dla nich odpowiedni. Nie zapomnij babci albo, ponieważ mogłaby też zrobić z kilkoma śmiechami. Więc, bez dalszych ADO, przejdźmy do gier kart, które są niezwykle popularne w Polsce i dowiedz się, jak je grać w dwie minuty!


Gry karciane – Lista najlepszych gier kart

Gry karciane były najpopularniejszą formą rozrywki wypoczynkowej przed rozwojem technologii i telefonów komórkowych. Niestety z pojawieniem się smartfonów i innych sposobów na zabawy online, karty do gry w wolnym czasie spadły dużo.

Ale niezależnie od tego, w dzisiejszym artykule skompilowaliśmy listę 16 najlepszych gier kart, które można grać online lub z prawdziwym pokładem kart. Poniżej przedstawiliśmy listę najpopularniejszych gier kart, które można grać w dwa, trzy, cztery, a nawet jako jeden gracz.

Sprawdź listę 16 najbardziej zabawnych gier kart!

1. Idź rybą

Jedyną rzeczą, której potrzebujesz do gry karcianej GO Fish Fun to talia kart. GO GO FISH jest rozgrywana, gdy pięć kart jest rozpatrywanych z każdym graczem, podczas gdy pozostałe karty są skierowane w dół w stosie.

Gracz wybiera się rozpocząć i pyta gracza dla określonej rankingu karty, które już mają. Na przykład: “John, daj mi wszystkie swoje 7s”.

Gracz musi podać wszystkie zapytane karty. Jeśli nie ma żadnych kart, mówią: “Idź ryby”.

Następnie gracz musi narysować kartę z pokładu. Jeśli karta wychodzi z tej samej rangi, kontynuujesz swoją kolej.

W przeciwnym razie jest to kolej graczy, którzy powiedzieli: “Idź ryby”. Celem gry jest zebranie czterech kart tej samej rangi i wykonaj “mecze”. Gra trwa, dopóki nie ma żadnych kart w ręku ani talii.

GO FISH to ekscytująca gra karta uczenia się o wzorach, parach i numerach. Nie tylko jest przeznaczony do zaoferowania ładunków zabawy, ale także pozwala dzieciom nauczyć się, gdy grają.

Jak grać w GO FISH →


2. Jabłka do jabłek

Jabłka do jabłek gry karty wymaga 4 lub więcej graczy i zestaw kart jabłek do jabłek. Zacznij od umieszczania czerwonych kart jabłkowych, podczas gdy zielone na tacy i wybierz sędzia.

Moderator zajmuje siedem kart czerwonych jabłek dla graczy i bierze zieloną kartę jabłek z góry pokładu i czyta go na głos.

Gracze są zobowiązani do wyboru czerwonej karty, która jest najbardziej odpowiednia do przymiotnika karty zielonej jabłek. Nie musi być oczywistą odpowiedzią, ale ten, który przemawia do sędziego.

To jest miejsce, gdzie kłamie zabawę. Możesz być tak kreatywny, jak chcesz z twoimi wyborami. Po złożeniu wszystkich kart, sędzia ich szczypie, przypomina wszystkim, co mówi Green Apple Card i czyta zgłoszenia.

Ostatecznie s / on będzie oceniał, który jest najlepszym meczem, a zwycięzca dostaje zieloną kartę jabłtkową.

Jabłka do jabłek to gra przeznaczona do gry z dużą grupą, ponieważ ma wiele zwrotów i odmian. Aby przyspieszyć, możesz nawet dyskwalifikować kogoś, kto zajmuje zbyt długo, aby wybrać czerwoną kartkę.

Jak grać w jabłko do jabłek


3. Nie dziękuję

Aby bawić się i nie grać dziękująca gra karta, będziesz potrzebować bez podziękówek, żetonów i trzech do siedmiu graczy. Każda karta ma wartość równoważną wartością nominalną.

Zasada gry jest posiadanie najniższego wyniku na końcu. Po rozdrożeniu kart i żetonów, a karta jest traktowana w środku, gracze mają dwie opcje na każdą turę:

 • Unikaj odebrania karty do twarzy i zagraj jedną z ich żetonów.
 • Podnieś kartę do góry ( żetony, jeśli inni grali na tej karcie)

Każdy układ ma wartość negatywną, ale może mieć wyższą wartość w rzeczywistości, ponieważ pozwalają uniknąć narysowania niechcianej karty.

Nie, dzięki jest gra karciana, aby być wysoce angażować i przetestować woli gracza i rozwiązać. Może być wysoce satysfakcjonujący podczas gry, gdy siedem osób na raz.

Jak grać dzięciwać →


4. Statek

Skip Bo to zabawna gra karta dla 2 do 6 graczy. Celem jest pozbycie się kart, blokując innych ludzi. Skip Bo jest odtwarzany, aby każdy gracz został rozdany 10-30 kartami – zapasów.

Wiedział o trzech innych stosów. Karty, które pozostają po radzeniu, są umieszczone w stosu do rysowania, a gracze pobudzą karty z tego stosu i umieścili go w swoim stosie budynku, które muszą zaczynać się od karty 1 lub karty Skip-Bo.

Na końcu obrotu gracze muszą odrzucić kartę, która tworzy stos wyrzutów.

Może być łącznie 4 paleń odrzutów dla każdego gracza, a karty muszą być skierowane do góry. Można je stosować w kolejnych turach, aby dodać do budowania stosów.

Pozwala to graczom grać w karty, które zablokują innych przed możliwością odtwarzania pożądanych kart z stosu Discard.

Podczas odtwarzania Skip Bo musisz upewnić się, że grasz w karty z zapasu przed rozpoczęciem odtwarzania stosu, aby szybciej pozbyć się kart.


5. One.

UNO można odtwarzać 2 do 10 graczami. Udaj 7 kart do każdego gracza i umieść resztę w środku, twarzą w dół. To jest stos, z których gracze będą narysować w grze.

Odwróć pierwszą kartę, aby rozpocząć grę. Teraz gracze mogą pasować do rysowanej karty za pomocą koloru, numeru lub, jeśli wybrane, symbol. Następny gracz pasuje do karty z kartą poprzedniego gracza i tak dalej.

Jeśli gracze nie mogą zagrać karty, powinni odebrać z stosu remisu.

Używaj mądrych działań i dzikich kart, ponieważ mogą prowadzić innych przed wygraną i pozwolić ci pozbyć się swoich kart szybciej.

Powiedz “Uno”, gdy pozostaniesz z jedną kartą. Jeśli zostaną złapane, muszą wziąć 2 karty z stosu remisu i kontynuować. Celem gry jest pozbycie się kart rozwiązanych.

Uno jest prawdziwie jednym z najłatwiejszych i najbardziej ekscytujących gier do zabawy z przyjaciółmi i rodziną. W sieci dostępnych jest wiele wariantów, które mogą zwiększyć zabawny rozdzielacz.

Jak grać w Uno →


6. LOCO.

Ta gra karta może być odtwarzana do sześciu graczy i wymaga kart Loco, które są w przeciwieństwie do regularnych kart. Kiedy pozbyciu się swoich kart, otrzymasz jeden punkt na każdą kartę w ręce przeciwnika. Celem jest być pierwszym do 20 punktów.

Sześć kart jest rozpatrywanych z każdym graczem, a pozostałe tworzą stos remis.

Pierwsza karta tworzy boisko, podczas gdy gracze pasują do ich segmentu z kartami.

Jeśli nie można dopasować segmentów, gracz musi narysować kartę z stosu.

Jeśli gracz pasuje do dwóch segmentów z jedną kartą, inni gracze muszą odebrać jedną kartę każdego z stosu remisu; Gdy trzy segmenty pasują, podnieś dwie karty.

Segmenty, które mają czarny X, nie mogą być dopasowane. Gdy dopasowane są segmenty działania, następny gracz musi zrobić, ponieważ dyktuje działania.

Kiedy gracz pasuje do jego ostatniej karty, runda się skończyła. Gra staje się znacznie ciekawsza, ponieważ gracze nadają się do wielu rund i muszą przetrwać przeciwników, aby wygrać.


7. Kolor Top.

Zagrano z 2 do 5 graczami i wymaga graczy albo narysować kartę do gry w rzędzie lub wziąć cały rząd kart i dodać do ich kolekcji.

Może być tylko trzy karty do wiersza, co zapewnia, że każdy kończy się w pewnym momencie. Gdy wiersze są twierdzone, zaczyna się nowa runda.

Celem jest zebranie nie więcej niż trzech zestawów kolorów. Każdy dodatkowy kolor będzie kosztować punkty.

Jokerzy pozwalają na łatwe dopasowanie, a +2 pobierz Ci punkty, które przydaje się, jeśli rzeczy nie wygadają prawa pod względem kolekcji kolorów.

Okrągły kończy się, gdy pozostanie tylko kilka kart pozostaje w pokładzie. Trzykolorowe stosy otrzymują punkty, podczas gdy inne kolory je zmniejszają.

Pierwsza karta w kolorze otrzymuje +1 punkt; Druga karta +2 punkty i tak dalej. Gracz z najwyższym punktem wygrywa.

Gra Coloretto Card ma wiele wariantów, które można wykorzystać, gdy są tylko dwóch graczy i mogą przyprawić rzeczy dla nich.


8. Slajd 5.

Oddaj dziesięć kart do każdego gracza i weź pierwsze cztery z pozostałego stosu i umieścić je do twarzy, aby utworzyć wiersze gry.

Na początku każdej rundy gracze muszą wybrać kartę i umieścić go twarzą w dół.

Każdy ujawnia kartę w tym samym czasie. Gracz z najniższą kartą umieszcza kartę w wierszach, a następnie ten, który był drugą najniższą wartością.

Karta może być umieszczona z rzędu tylko wtedy, gdy jest wyższa niż najdalsza karta po prawej stronie. Jeśli karta zostanie dodana do rzędu, jest piątą wiersza, a gracz zajmuje wszystkie cztery karty i opuszcza swoją kartę, aby rozpocząć inny wiersz.

Jeśli karta gracza jest niższa niż najdalsza karta po prawej stronie, zostanie zmuszona do wzięcia jednego z wierszy i zastąpić go kartą do gry.

Gra kończy się, gdy grają wszystkie karty Dealt. Dla każdej karty z symbolem narciarza, otrzymują punkt. Ten z najwyższym punktem wygrywa.


9. Szalone ósemki

Gra Crazy Sights Card wymaga standardowej opakowania 52-kartki i zasada tej gry jest pozbycie się kart Dealt. Ten, który kończy pierwszy, zwiększy wartość pozostałych kart w swoich rękach przeciwnika w następujący sposób:

 • Osiem = 50 punktów
 • Co 10, J, Q i K = 10 punktów
 • Ace = 1 punkt

Każdy gracz jest traktowany pięć kart, a jedna karta stanowi pole odtwarzania (które nie może być osiem). Każdy gracz musi pasować do karty w polu odtwarzania według pasa lub numeru lub osiem (która jest dziką kartą). Gracze mogą rysować karty z pokładu, gdy nie można grać.

Gra karciana Crazy Eights to jedna z bardziej ekscytujących gier na naszej liście, która pozwala mieć mnóstwo zabawy w grupie.

Jak grać w szalone ósmy →


10. Slapjack.

Gra karciana Slap Jack to gra, która może być dość głośna i horucious w tym czasie, gdy ludzie stają się konkurencyjni. Deck jest podzielony równo wśród graczy z kartą. Nikt nie widzi ich kart i tylko karta, która jest w polu Play, jest widoczna dla wszystkich.

Gracze zaczynają umieścić swoje najlepsze karty z odpowiednich pokładów na polu play w prawo.

Kiedy pojawi się Jack, pierwszy gracz, który go uderzył, lub umieścić rękę na to, aby wziąć cały stos i dodać go do swoich kart twarzą w dół. Kiedy dwa gracze uderzyły gniazdo, gracz, którego ręka znajduje się pod wywigi (lub w kontakcie z Jackiem) wygrywa.

Gra Slap Jack Card trwa, dopóki jeden gracz kończy się całym stosem, i może wymagać sędziego, ponieważ rzeczy mogą wydostać się z ręki, podczas gdy jack uderzanie.

Jak grać w Slapjack →


11. Siedem

Zajrzyj karty równo wśród graczy. Gracze mogą zorganizować swoje karty w zależności od kombinezonu i kolejności numerycznej, aby utrzymać rzeczy zorganizowane.

Każda runda zaczyna się od siedmiu, przy pierwszej rundzie zaczynając od siedmiu serc.

Po odegraniu siedmiu garnituru “układ” rozpoczyna się, którego może być łącznie 4.

Można umieścić tylko karty tego samego garnituru w układzie.

Ponadto gracze mogą umieścić tylko karty przed lub po kartach w sekwencji.

Na przykład nie można umieścić k, gdy sekwencja wynosi 4-8. Musisz poczekać, aż dotrze do Q.

Gdy gracz kończy swoje karty, zostanie zadeklarowany zwycięzcą.

Istnieją różne odmiany gry karty Siedem, które mogą zmienić grę i dodać jakiś emocje.

Jak grać siedem


12. Gry karciane – 500

500 to gra karciana obejmującym trick-biorąc i wykorzystuje standardowy pokład 52 kart.

W tej grze każdy gracz jest traktowany dziesięć kart i późniejsze oferty, aby potrwać w dowolnym miejscu od 6 do 10 sztuczek ze swoimi kartami.

Z 4 lub więcej graczy jest rozgrywany w zespołach.

Podczas gry z 2 lub 3 graczami użyj pokładu 33 kart ze wszystkimi kartami między 2 a 6 usuniętymi, a dodał Joker.

Dzięki czterema graczom użyj pokładu 43 kart i usuń wszystkie 2, 3 i czarne 4, z dodanym jokerem.

Z pięcioma graczami użyj pokładu 53 kart z dodatkowym jokerem. Dla sześciu graczy wymagana jest specjalny pokład 63 kart.

Osiąga się to poprzez dodanie 11 i 12 w każdym apartamencie, 13 diamentów i serc oraz jokera.

Tak jak i kiedy drużyna osiąga 500 punktów dzięki zabiegu ich trick-biorąc, drużyna wygrywa, a gra jest zakończona.


13. Klondike.

Klondike jest synonimem Solitaire. Rozwijaj odwróconą kartę na lewo od obszaru gry i sześć kart w dół od lewej do prawej.

Na kartach w dół, odwrócone karty są rozpatrywane na stosie w lewo. Podobnie, przeklinowane karty na innych stosach, zwrócone karty.

Celem jest budowanie stosów kart, które zaczynają się od 2 i kończyć się królem tego samego garnituru.

Kiedy to się dzieje, karty można przenieść do fundamentu, w którym ACE jest umieszczony w tym samym kolorze.

To właśnie wygląda “gotowy” zestaw. To samo dotyczy wszystkie cztery fundamenty lub garnitury.

Karty można odwrócić jeden na raz, choć nie ma ograniczenia, ile razy można je przekazać przez pokład.

Jak grać w Klondike


14. Chcesz zagrać

Ta gra jest głównie odtwarzana wśród

Cassino de biscoitos
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
Placa
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
Fatura
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
Leovec
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
William Hill
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
Woo Casino
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
Royal Panda
 • Jogos: 2000+
 • Aposta Req: 40x
 • Min Depósito: Au € 10
PT € 300
+ 220 giros grátis
czterech graczy, a każdy z nich jest rozdawany 12 kart, gdy ostatnie cztery karty pozostają odwrócone w środku.

Kiedy dealer mówi “Go”, wszyscy gracze wybierają kartę, aby odrzucić i odebrać jedną z środka.

Żaden gracz nie może mieć więcej niż cztery karty na raz i nie może odebrać karty, dopóki nie odrzucili.

Na przykład, jeśli masz trzy 2S i jest 2 w środku odrzucić ostatnią kartę i podnieś te dwa.

Kiedy gracz ma cztery karty o tej samej nominale, powinni wywołać “James Bond” i wygraj grę.

Istnieją inne odmiany gry, które mogą dodać dodatkowe elementy do tej ekscytującej gry karcianej Jamesa Bond.


15. Gin Rummy.

Rummy Gin jest niewielką różnorodnością popularnej gry Remy, gdzie gracze tworzą “Melds” 3 lub 4 kart tego samego garnituru.

Gracze narysują kartę z stosu wyciągu i odrzucić jedną z ręki.

Gracze mogą “wychodzić”, gdy mają wystarczająco dużo nieskalących kart, które są niezbędne “Deadwood” (karty, które mają łączną wartość mniejszą niż 10).

Gracz, który nie “wychodzi” ma szansę ustawić jego melds i “odłożyć” swoje karty, które można dodać do melds przeciwnika.

Ogólnie rzecz biorąc, Gin Remika rozróżnia się od Remmy, ponieważ jest to gra “pukająca”, w której utworzone “melds” są przechowywane z odtwarzaczem do końca umowy. Możliwe jest również w Rummy Gin, aby “wyjść” bez opróżniania ręki.


16. Spades.

Jest to kolejna gra trick-roting, która wykorzystuje standardowy pokład 52 kart.

Każdy gracz jest traktowany 13 kart z partnerem siedzącym po stole.

Gracz licytuje liczbę sztuczek, które mogą podjąć, a partner próbuje wziąć jak najwięcej ofert.

Standardowe sztuczki mają zastosowanie, które mają zastosowanie w stosownych przypadkach, a pik działa jako garnitur atutowy.


Popularne gry karciane 2 gracza

Większość gier, które wymieniliśmy powyżej, są w rzeczywistości 2 graczem kartami, ale można je grać w trzech i czterech graczy. Są też gry karciane, takie jak pasjans, serca i tak dalej.

Ale dla tych, którzy szukają tutaj grach kart dwuosobowych, wykluczaliśmy parę z listy powyżej i wymyśliliśmy kilka więcej gier kart, które warto wspomnieć.

Najbardziej zabawne gry karciane karty 2, które bardzo polecamy, aby grać:

 • Nie, dziękuję
 • Crazy ósma
 • Siedem
 • Slapjack.
 • Smycz
 • Ciekawy
 • Kiery
 • rozbój
 • Jeden
 • Statek

Popularne gry karciane kasyna

Musimy wspomnieć i niektóre popularne gry karciane, które można grać w domu ze znajomymi lub online w kasynie. Te gry można grać online za darmo lub na prawdziwe pieniądze. Gry karciane w kasynach są wspaniałą atrakcją. Niektóre z popularnych gier kart obejmuje Blackjack, Baccarat i Texas Holdem.

 • Maczuga: Cel Gra karciana blackjack jest pokonanie dealera, rysując rękę wartości wyższej niż wartość dealera lub dealer ma wartość, która jest więcej niż 21, lub przez rysunek 21 w początkowej dwóch kartach przed sprzedawcą.
 • Bakarat.: Ta gra karciana ma gracz zajmowany od 2 do 3 kart. Gra może skończyć graczowi lub wygrywającą bankier lub w remisie. Uczestnicy gry mogą postawić na rękę lub rękę gracza bankiera. Karty twarzy i dziesiątki niesie 0 punktów. W sumie ponad 10 druga cyfra jest wartością ręki. Aby wygrać, powinieneś dostać rękę do dziewięciu.
 • Texas Holdem.: Gra Community Poker Card, Focus tutaj jest więcej na temat zakładów. Istnieją dwa typy, mianowicie gra turniejowa i gotówkowa. Turniej jest podobny do podstawowej gry Hold’em, podczas gdy gra gotówkowa ma dwóch do dziesięciu graczy z celem wygrania maksymalnych żetonów z 1 punktem w danym momencie. Możesz wygrać garnek przez najlepszą rękę kartową lub innymi graczami, może składać, czyni cię ze zwycięzcą.

Informacje o historii gier kart

Pochodzenie kart do gry jest śledzony z powrotem do 14th. wiek, kiedy byli częścią kultury popularnej i grali we wszystkich typach rozmiarach i kształtach.

Gry karciane były po raz pierwszy rozgrywane w Chinach, a później rozprzestrzenił się do Indii, Persji, Egiptu i Europy w 14th. stulecie.

Gry karciane służyły jako gra zręcznościowa i hazardu i uznano za alternatywę dla gier takich jak kości, projekty i szachy.

Karty służyły również jako medium dzieł sztuki w drugiej części XIV wieku i zostały namalowane ręcznie lub oświetlone i używane jako wyświetlacz zamiast używać do gry.

Fun faktów o grach karcianych

Wielu graczy nie daje zbytnio myśli o pochodzeniu karty lub znaczeniu za nimi.

Oto kilka faktów:

 1. 12 Royals w talii stanowią 12 miesięcy
 2. Z czterech garniturów, serca wskazują kościół, pik do wojska, klubów do rolnictwa i diamentów dla kupców
 3. Podobnie jak w przypadku 52 tygodni rocznie masz 52 karty w pokładzie i dodanie symboli w talii kart da Ci całkowitą liczbę dni rocznie, co jest 365.
 4. Cztery różne kombinezony związane z różnymi kwotami pieniężnymi zagrane przez Chińczyków w XV wieku.
 5. Wersja Garnitów Gramy teraz jednak pochodzi z wersji francuskiej i grała więc przez ostatnie 2 stulecia.

Często Zadawane Pytania

Źródło:

 • https://en.wikipedia.org/wiki/Card_game
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Canfield_(solitaire)
 • https://www.arkadium.com/free-online-games/card/
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Canfield_(solitaire)
 • https://bicyclecards.com/how-to-play/crazy-eights/
 • https://www.wopc.co.uk/